Říká se, že strom poznáš po ovoci a tak dříve nežli uvidíte naši práci jenom pár slov o tom, kdo vlastně jsme. Jsme malá parta lidí, které spojuje onen již na počátku zmíněný strom.

Strom, který je za svého života nádhernou ukázkou a součástí dokonalosti stvoření a na jeho sklonku změní formu a stane se dřevem. Dřevem, jež je zároveň tělem a knihou života každého stromu, knihou psanou písmem, kterému říkáme letokruhy.

Svou prací chceme každý den vzdávat hold tomuto nádhernému materiálu, chceme jím žít a chceme dál psát tuto knihu písmem letokruhů.
Pojďte s námi číst tento vzrušující příběh a snad si občas řeknete „wow wood“…my jsme WOWOOD – my jsme Společenstvo letokruhu…

Zabýváme se výrobou zakázkového designového interiérového nábytku z mnoha druhů tuzemských i cizokrajných dřevin.

Společným znakem našich výrobků je velký podíl ruční práce a náročnost výrobních postupů. Často pracujeme se dřevem obřích stromů, které bylo nutné porazit při realizaci dopravních staveb, padli za oběť škůdcům, apod. Citlivým zpracováním se snažíme zachovat co nejvíce jejich charakter a vytvořit tak působivé interiérové solitéry, jídelní, pracovní, či konferenční stoly, skříně a komody, schody a schodiště, obklady stěn a stropů a mnoho dalších.

Samostatnou část naší práce pak tvoří výroba vykládaných kuchyňských prkének. Použití více než dvaceti druhů našich i cizokrajných dřevin a unikátní technologie nám umožňuje prakticky malovat dřevem a zpracovávat nejnáročnější grafická zadání, firemní loga, věnování k životním jubileím, ale i abstraktní motivy a mnoho dalších.